Oturum Aç  |  Hesap Aç
 
 
 
 
  
 
Miraç Kandili Özel Kudüs Bağlantılı Umre Turu
Örnek Program İçeriğini İndir PDF

TUR KODU: QUM307 Miraç Kandili Özel
18 GÜN 17 GECE KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI
02.05.2016 - 19.05.2016

KUDÜS
1.Gün, 01 Mayıs Pazar Günü: Saat 02.00’te İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali ÇİÇEK TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Ürdün Havayollarına ait RJ 164 sefer sayılı uçakla 04.05’de Amman’a uçuş. Saat 06.30’da Amman’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüslerle İsrail Alamby Hudut Kapısına Hareket ediyoruz İsrail’e Giriş İşlemleri Ardından Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.
2.Gün, 02 Mayıs Pazartesi Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.
3.Gün, 03 Mayıs Salı Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
4.Gün, 04 Mayıs Çarşamba Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Amman Havaalanına Hareket Aleby Hudut kapısına haraket Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Ürdün Hava Yollarına ait RJ 700 Sefer sayılı uçakla saat 21.00’da Cidde’ye uçuş. Saat 00.05’de Cidde’ye İniş Bizi Bekleyen Otobüslerle Mekke’ye Haraket.
MEKKE
5.Gün, 05 Mayıs Perşembe Günü: 2 Saat dinlendikten sonra Umre vazifesinin yapılması için Din görevliniz eşliğinde Harem-i Şerif’e hareket. Umre vazifesinin yapılması yaklaşık 2 saat sürecektir. İhramdan çıktıktan sonra otele dönüş ve dinlenme. İbadet için serbest zaman.
6.Gün, 06 Mayıs Cuma Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
7.Gün, 07 Mayıs Cumartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
8.Gün, 08 Mayıs Pazar Günü: Sabah namazı sonrası Mekke ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlinizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Mekke ziyaretleri yapılacaktır. Ziyaretlerimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Hac güzergâhı olan, Sevr Dağı, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Hira Dağı ziyaret edilecektir
9.Gün, 9 Mayıs Pazartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
10.Gün, 10 Mayıs Salı Günü: Kâbe’de Cuma Namazı Kılmak İçin Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Hareme gidiş Sonra’sı Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
11.Gün, 11 Mayıs Çarşamba Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
12.Gün, 12 Mayıs Perşembe Günü: Sabah namazının ardından İçgeziler Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Harem mıntıkasında bulunan, Peygamber Efendimizin (s.a.v) doğduğu ev, Cin Mescidi, Cennet-ul Mualla ziyaret edilir.
13.Gün, 13 Mayıs Cumartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
14.Gün, 14 Mayıs Pazar Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
MEDİNE
15.Gün, 15 Mayıs Cuma Günü: Medine’ye hareket için hazırlık yapılır. Medine’ye hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra Medine’ye varış ve otele yerleşme ve istirahat. Sabah Namazından sonra Ravza ziyaretinin yapılması için Mescid-i Nebeviye gidiş. Namazdan sonra ibadet için serbest zaman.
16.Gün, 16 Mayıs Pazartesi Günü: Sabah namazı sonrası Medine ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlinizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Medine ziyaretleri yapılacaktır Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescitler, Kuba Mescidi, Cennet-ül Baki Mezarlığı ziyaret edilecek. Otelimize dönüş ve istirahat.
17.Gün, 17 Mayıs Salı Günü: Ravza’i Mutaharra’da Cuma Namazı Kılmak İçin Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Hareme gidiş
18.Gün, 18 Mayıs Çarşamba Günü: İstanbul’a dönüş İçin hazırlıklarının yapılması otelimizden ayrılış Medine Havalimanına transfer ve RJ 723 Sefer Sayılı Ürdün Havayolları Uçağı İle 05.55 de Amman’a Haraket 06.35 de Amman’a İniş yine Ürdün Hava Yollarının RJ 166 Sefer Sayılı Uçağı İle 11.20 de İstanbul’a hareket 13:45 De İstanbul’a İniş uçuş. Bir sonra ki Çiçek Turizm Umre Programımızda buluşmak ümidiyle...

Kudüs’de
Fiyata Dâhil Olanlar

Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 4 * Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhil konaklama, programda belirtilen turların uygulanması, tüm transferler, ziyaretler, Seyahat Sigortası ve ÇİÇEK TOUR rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dâhil Olmayanlar
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
Ekstra harcamalarınız

Ulaşım
Ürdün Hava Yolları ile Ist/Amm/Amm/Jed/Med/Amm/Ist

Vize için gereken belgeler
En az 6 ay Süresi olan pasaport
Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir.

Gerekli Açıklamalar
Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.
Telaviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir.
Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir.
Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI
2 Kişilik Odada, 1 Kişi - 1.725,00-$
3 Kişilik Odada, 1 Kişi - 1.650,00-$
4 Kişilik Odada, 1 Kişi - 1.600,00-$

ÇOCUK ÜCRETİ
00-02 Yaş: 250,00-$ (Yataksız)
03-06 Yaş: 700,00-$ (Yataksız)
06-12 Yaş: 800,00-$ (Yataksız)

TAVSİYELER & BİLGİLER

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en az 2,5 saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Pegasus Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Acenteler, programı kendi başlıklı kâğıtlarına kopyalayıp yolcularına ulaştırmalıdır.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur Görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardösü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli, 1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.
 
 
 
 KURUMSAL UMRE HAC ALTERNATİF TURLAR GALERİLER OTELLER İLETİŞİM 
 
  Hakkımızda
 Görevlilerimiz
 İş Ortaklarımız
 Ekibimiz
 Sertifikalarımız
 İnsan Kaynakları
 Duyurular & Haberler
  Umre Turları
 Ramazan Umresi
 Kudüs Bağlantılı Umre
 Umre Yolcu Sözleşmesi
 Umre Rehberi
 Umre Nasıl Yapılır?
 Vize Evrakları
 Örnek Umre Programı
  Hac Programları
 Hac Nedir?
 Hac Nasıl Yapılır?
  Kudüs Turu
 Bosna Turu
 Endülüs Turu

YURTİÇİ TURLAR

     Karadeniz Turları
     Gap Turları
     Çanakkale Turu
     Kapadokya Turu
  Online Kataloglar
 Broşürler
 Fotoğraflar
 Videolar
  Mekke Otelleri
 Medine Otelleri
 Kudüs Otelleri
 İslami Oteller
 Yurtiçi Oteller
  Merkez
 Şubelerimiz
 Hesap No
 Online Ödeme
 
 
 
 
          
Bütün hakları saklıdır. Copyright © 2016 Çiçek Turizm Gizlilik & Güvenlik